COVID-сертифікати в Україні: Коли світ визнає українські документи про вакцинацію

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Українці вже можуть отримати свідоцтво про вакцинацію від COVID-19 міжнародного зразка  

З часом у світі реєструють все менше випадків зараження  коронавірусом. Щоправда, хвороба остаточно не зникла, хоч це й не заважає Європі працювати над відродженням культури подорожей та поверненням туристів. Тож низка країн вже розробляють документи, завдяки яким кожен турист зможе підтвердити свою вакцинацію та перетнути кордон із туристичною метою. Такі документи з’являються і в Україні.

Далі розповідаємо про впровадження ковід-паспортів та свідоцтв про вакцинацію.

COVID-сертифікати та міжнародні свідоцтва в Україні

1 червня сім країн Європейського Союзу почали видавати цифрові сертифікати про вакцинацію від COVID-19 - Болгарія, Данія, Німеччина, Греція, Польща, Хорватія та Чехія. Українська влада  також розробляє документи, які зможуть підтвердити факт зроблених українцями щеплень. Однак уряд поки що не надто поспішає з визначенням точної дати прийняття такого документа і хоче перейняти досвід європейских країн.

На думку Олега Немчінова, міністра Кабінету міністрів, Україна зможе запустити відповідні сертифікати протягом 10-14 днів з моменту їх появи в Європі.  Однак уже зараз українці, котрі зробили щеплення двома дозами вакцини від COVID-19, за потреби можуть отримати свідоцтво про вакцинацію міжнародного зразка.

"Таке свідоцтво можна отримати тільки в паперовій формі відразу після щеплення другою дозою вакцини або в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров'я, зокрема у сімейного лікаря, для пред'явлення за потреби при перетині державного кордону", - зазначили у Міністерстві охорони здоров’я України.

Свідоцтво заповнюють англійською або французькою мовою, додатково також українською мовою, воно містить персональні дані пацієнта (прізвище та ім’я латиницею записуватимуть так само, як у закордонному паспорті громадянина, або за правилами транслітерації), а також інформацію про вакцинацію (назву вакцини, дату вакцинації тощо). 

Новини за темою: В Україні розпочалася вакцинація від COVID працівників "Укрпошти"

Різниця між COVID-сертифікатом та міжнародним свідоцтвом

У МОЗ попросили не плутати міжнародні свідоцтва про вакцинацію з паспортами імунізації чи COVID-сертифікатами, які зараз розробляють в Україні та за кордоном, бо це різні поняття. В Україні діятимуть два документи про вакцинацію – COVID-сертифікат і міжнародне свідоцтво. Обидва документи мають спільну особливість:  вони дозволяють своєму власнику виїжджати за кордон, зокрема до європейських країн. При цьому свідоцтво та COVID-сертифікат мають кілька відмінностей.

Ознаки Міжнародного свідоцтва про вакцинацію:

 • Документ уже затверджений, людина може отримати його, якщо завершила процес імунізації від COVID-19 (зробила два щеплення);
 • Свідчить про завершення вакцинації від COVID-19;
 • Його можна отримати лише у паперовому вигляді;
 • Його видають у будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров'я України;
 • Використовується для перетину кордонів лише тих країн, котрі його визнають;
 • Термін дії свідоцтва – один рік, проте є можливість його продовжити.

Фото з відкритих джерел

Ознаки COVID-сертифіката:

 • розробляють в Україні за зразком Digital Green Certificate ЄС та Smart Vaccination Certificate ВООЗ;
 • міститиме інформацію не лише про вакцинацію, а й про негативні результати ПЛР-тестів чи про одужання від COVID-19;
 • видаватимуть і в електронній, і у паперовій формі;
 • міститиме QR-код;
 • його можна буде отримати у паперовому вигляді у закладах охорони здоров’я, а в електронному – через додаток або портал "Дія";
 • діятимуть дві версії сертифіката: внутрішній – для використання всередині країни і зовнішній – для виїзду за кордон;
 • його формат може змінюватися для того, щоб привести у відповідність до вимог ЄС та ВООЗ. Поки що міжнародні вимоги до такого сертифіката не затверджені, тому, можливо, його вигляд і форму допрацюють.

Новини за темою: Українці відзавтра можуть їздити до Угорщини зі свідоцтвом про вакцинацію

Де у світі визнають українські COVID-сертифікати

На початку червня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль та його грузинський колега Іраклі Гарібашвілі домовилися про підписання угоди про взаємне визнання документів про вакцинацію від COVID-19. 

"Спрощення умов в’їзду до Грузії для громадян України та поступове нарощування регулярного авіасполучення між містами наших країн сприяє активізації туризму. Уряд України також зацікавлений у збільшенні потоку грузинських туристів. Взаємне визнання документів про вакцинацію має максимально спростити перетин кордону нашими громадянами", - заявив Денис Шмигаль під час недавньої робочої поїздки до Грузії.

Окрім Грузії, готові визнати українські сертифікати Угорщина, Молдова і Туреччина. Також наразі тривають перемовини з Албанією та Іспанією з цього приводу.

При цьому про те, що українські сертифікати визнають країни Євросоюзу, поки що не йдеться. 

Новини за темою: Чехія назвала умови для вакцинації від COVID-19 іноземців, які не мають місцевого страхування

Коли Європа може схвалити українські COVID-паспорти

Щоб надати своїм громадянам можливість подорожувати  європейськими країнами, Україна має використовувати для вакцинації препарати, які є офіційно схваленими Всесвітньою організацією охорони здоров'я. 1 червня ВООЗ схвалила застосування вакцини від коронавірусу CoronaVac, розроблену китайською компанією Sinovac. Це означає, що вакцину Sinovac найближчим часом зареєструють на території Європейського Союзу. А далі – легше, адже людей, вакцинованих від коронавірусу препаратом CoronaVac, пускатимуть до Євросоюзу з довідкою про щеплення. 

Фото з відкритих джерел

Тим часом міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко зазначив, що схвалення вакцини ВООЗ дозволило видавати міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Наразі саме цю вакцину застосовують в Україні – щеплення роблять спортсменам, освітянам, військовим Збройних сил України, працівникам МВС, співробітникам підприємств критичної інфраструктури та людям, котрі записалися на вакцинацію через портал або додаток "Дія".

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.