Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

Кінець пільгового розмитнення: Які штрафи загрожують власникам "євроблях" і що тепер робити

Топ-новина
Топ-новина
В Україні закінчився період пільгового розмитнення автомобілів Фото з відкритих джерел

У разі несплати штрафу автомобіль можуть конфіскувати

В Україні 10 листопада закінчився період пільгового розмитнення автомобілів на європейських номерах. Власників "євроблях", які не встигли легалізувати свій транспортний засіб, чекають штрафи та інші санкції. Детальніше про це розповідаємо далі. 

Покарання за нерозмитнене авто

Якщо патрульний зупинить нерозмитнений автомобіль, він випише штраф на суму 8 500 гривень і передасть інформацію порушнику. Власник автомобіля отримає інформацію поштою за адресою реєстрації.

За повторне порушення сума штрафу збільшується до 17 тисяч гривень. Крім того, патрульний може передати відповідні дані прикордонній службі. Остання може стягувати штрафи за перевищення термінів ввезення автомобілів до 170 тисяч гривень. Після того як власник авто сплатить штраф, він зможе вивезти транспорт за кордон або розмитнити його в Україні. 

Власників нерозмитнених авто штрафуватимуть Фото з відкритих джерел

"Закон чітко передбачав, на моїй пам'яті, 3 або 5 термінів для можливості легалізації цих транспортних засобів. Поліція протягом цих мораторіїв не накладала штрафи", - заявив глава Міністерства внутрішніх справ Денис Монастирський.

З 11 листопада правоохоронці штрафуватимуть власників "євроблях". 

Хто ще може скористатися пільгами

Деякі автовласники ще можуть розмитнити свої транспортні засоби. Йдеться про громадян, які перебували безпосередньо на території проведення Операції об'єднаних сил більше ніж 90 днів, починаючи з 15 травня 2021 року. Зробити це вони можуть до 8 лютого 2022 року включно. 

За пільговим механізмом можна розмитнити один автомобіль однієї категорії одного власника. Спрощення стосується легкових автомобілів і вантажних автомобілів загальною вагою до 3,5 тонн, які були ввезені в режимі тимчасового ввезення або транзиту і на 31 грудня 2020 року перебували в Україні.

За пільговим механізмом можна розмитнити один автомобіль однієї категорії одного власника Фото з відкритих джерел

За словами співкерівника руху "євробляхерів" Олександра Чернявського, у решти власників "євроблях" є три варіанти вирішення проблеми:

  • вивезти авто за кордон;
  • заплатити штраф і розмитнити авто без пільги;
  • не заплатити штрафи, але тоді авто конфіскують.

Представник руху розповів Obozrevatel, що без пільгового розмитнення залишилися "євробляхи", які не відповідають стандарту Євро-2, а також ті, які ввозили з нейтральної території з РФ.

Ситуація з "євробляхами" в Україні

В Україні за час дії пільгового періоду було розмитнено 89 тисяч автомобілів на іноземних номерах. За словами голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетьманцева, державний бюджет отримав з цього 2,9 мільярда гривень.  

Гетьманцев додав, що більше ніяких відстрочок або пільгових періодів не буде. Власників авто з європейською реєстрацією штрафуватимуть. 

Новини за темою: В Україні на митницях оформили майже 40 тис. "євроблях" за 100 днів дії законів про спрощення розмитнення

За даними Державної митної служби, пік розмитнення автомобілів припав на останні 10 днів дії пільгового періоду. Там також назвали регіони-лідери за кількістю легалізованих транспортних засобів:

  • Закарпатська митниця - 15 148 шт.
  • Київська митниця - 10 752 шт.
  • Одеська митниця - 9 999 шт.
  • Івано-Франківська митниця - 5 830 шт.
  • Чернівецькамитниця - 5 506 шт.

Державна митна служба України

За даними Державної фіскальної служби, на території України приблизно 1,5 мільйона автомобілів на європейських номерах. Власники "євроблях" не поспішають розмитнювати їх через високий акцизний збір на старий автомобіль.  Акциз за автомобіль старше 5 років в 10-28 разів вищий.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.