Кільцеподібне затемнення Сонця: Як правильно спостерігати астрономічне явище

Топ-новина
Топ-новина
Скоро відбудеться затемнення Сонця Фото з відкритих джерел

У червні відбудеться перше сонячне затемнення цього року

Просто зараз світ перебуває у так званому коридорі затемнень. Наприкінці травня відбулося місячне затемнення, тоді ж ми могли бачити і вражаюче астрономічне явище Супермісяця – повний Місяць здавався більшим, ніж він є, через надзвичайно близьке розташування до Землі.

Після затемнення Місяця ми відчуємо і наслідки сонячного затемнення, котре відбудеться 10 червня. Це астрономічне явище теоретично можна буде побачити і на частині території України.

Далі розповідаємо про особливості сонячного затемнення, його вплив на настрій та здоров’я людей та містицизм, пов'язаний із цим явищем.

Природа сонячних затемнень

Під час сонячного затемнення Місяць стає між Сонцем і планетою Земля. Тим самим сонячне світло частково або повністю перекривається. Кільцеподібне сонячне затемнення має вигляд яскравого кільця, що ніби світиться навколо Місяця. Саме таке явище ми зможемо спостерігати 10 червня.

Це затемнення 147 Саросу (інтервалу часу, після якого затемнення Місяця і Сонця приблизно повторюються в тому ж порядку), тому воно дублює аналогічне затемнення, що відбулося 31 травня 2003 року. 

Новини за темою: Зонд Solar Orbiter зафіксував виверження Сонця

Хто побачить затемнення Сонця

Першими зможуть побачити кільцеподібне сонячне затемнення у провінції Онтаріо в Канаді у точці трохи на північ від озера Верхнє. Далі "смуга затемнення" рухатиметься у північно-східному напрямку, пройде через частину Канади та, слідуючи у північному напрямку, пройде по крайній північно-західній частині Гренландії.

Найбільша фаза затемнення настане о 13 годині 41 хвилині 51 секунді за київським часом у точці з координатами 80° 49' пн. ш. і 66° 48' зах. д. 

Кільцеве затемнення Сонця виглядає так Фото з відкритих джерел

Спостерігати затемнення зможуть жителі шістдесяти країн, у тому числі й України. Щоправда, окрім Криму та частини Одеської, Миколаївської та Херсонської областей.

Жителі столиці зможуть спостерігати сонячне затемнення з 13:26 за київським часом. Максимальної фази затемнення досягне о 14:15 і закінчиться о 15:03. Якщо спостерігати явище з Києва, можна побачити, як Сонце закриється на 12%.

Прийдешнє сонячне затемнення унікальне тим, що його можна буде побачити на Північному полюсі: це єдине кільцеподібне затемнення, що проходить через дану точку у XXI столітті.

Як правильно спостерігати за сонячним затемненням

Спостерігати сонячне затемнення можна буде лише за умови безхмарної погоди. Побачити затемнення Сонця можна буде через спеціальні засоби захисту, приміром, через астрономічні окуляри. Окрім окулярів підійдуть:

 • рентгенівські фотознімки або засвічена фотоплівка;
 • лазерні диски, магнітний центр дискети;
 • зварювальні маски;
 • закопчене над полум’ям свічки прозоре скло або плівка.

Варто пам'ятати, що сонцезахисні окуляри не зможуть захистити очі під час споглядання за Сонцем протягом затемнення. Забороняється дивитися на Сонце через бінокль або телескоп без засобів спеціального захисту. При використанні фільтрів та засобів захисту не варто тримати їх близько до очей, щоб не дістати опік.

Новини за темою: Двоє школярів зі США відкрили нову зірку, схожу на Сонце

Що варто робити під час затемнення Сонця

За словами астрологів, сонячне затемнення сприятливе для зміни деяких якостей характеру, звичок та зміни у поведінці та стосунках.

Прийдешнє сонячне затемнення 10 червня пройде у знаку повітряної стихії – Близнюках. Це означає, що ресурси для майбутнього можна отримати через активізацію ментальної сфери – навчання, отримання інформації, спілкування. 

Кільцеве затемнення Сонця у всій красі Фото з відкритих джерел

Під час цього періоду людям потрібно бути уважними і готовими до того, що їхні життєві сили можуть перевірятися у певних екстремальних ситуаціях. Інакше кажучи, це може бути "струсом" заради змін, що чекають у майбутньому. У цей час варто переглянути перспективи, врахувавши минулий досвід, і отримати повне оновлення або навіть відродження.

Особливо уважними під час сонячного затемнення потрібно бути тим, хто:

 • має захворювання серцево-судинної системи або інші хронічні захворювання;
 • схильний до депресій, панічних атак;
 • страждає від розладів нервової системи;
 • неспокійними під час затемнення можуть бути маленькі діти.

Астрологи рекомендують у цей період уникати:

 • планувань будь-яких важливих подій, доленосних кроків та початку серйозних проектів;
 • старту бізнесу, реєстрації шлюбів і планування зачаття дитини на фази місячних і сонячних екліпсів;
 • конфліктів та сварок – навіть одне необережне висловлювання може стати початком кінця серйозних стосунків.

*************

Нагадаємо, що поточний рік – рік, коли у різних куточках світу у різний час можна спостерігати аж чотири затемнення. Ці астрономічні явища створюють два коридори затемнень. Перше затемнення було місячним і воно вже пройшло 26 травня, але в Україні його побачити не вдалося, бо явище відбувалося вдень при сонячному світлі, коли Місяць "знебарвлений".

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.