Кабмін затвердив документ щодо деокупації Криму: Що він передбачає і як його впровадять

Топ-новина
Топ-новина
Кримський півострів Фото з відкритих джерел

Прийнято ще один документ щодо кримського питання

Кілька днів тому Кабінет міністрів України затвердив Стратегію деокупації Кримського півострова. Цей документ розрахований на впровадження протягом тривалого часу і має стати комплексною програмою, де поетапно розписано процес повернення Криму Україні.

Далі розповідаємо про деталі урядового документу, про реалізацію загальної стратегії деокупації Криму, а також про відповідального за її виконання.

Що передбачає документ

Про Стратегію деокупації Криму предметно говорили в Україні ще взимку цього року. Тоді секретар Ради нацбезпеки Олексій Данілов заявив, що його відомство розглянуло проект державної Стратегії деокупації Криму і Севастополя, розробленої за дорученням президента України Володимира Зеленського. 

Секретар РНБО Олексій Данілов Фото з відкритих джерел

А 29 вересня в рамках розробки механізму повернення Криму Україні було ухвалено План заходів з реалізації Стратегії деокупації Криму. Якщо Стратегія пояснює, "що" саме робити для повернення півострова Україні, то План заходів показує, "як" це реалізовувати. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що до вирішення цього питання залучені найкращі експерти та аналітики з усього світу.

"Кримська платформа" – це не разовий захід... Ми вітаємо комплексні документи, що містять детальні кроки деокупації, залучаємо до цього найкращих експертів і аналітиків з усього світу... Ми працюємо з нашими партнерами і в рамках міжнародних домовленостей, щоб тема Криму постійно була на світовому порядку денному", - зазначив Денис Шмигаль. 

У Міністерстві з питань деокупації і реінтеграції тимчасово окупованих територій України (ТОТ) зазначили, що план з реалізації стратегії деокупації Криму складається зі 158-ми пунктів. 

Новини за темою: Латвія планує організувати велику міжнародну конференцію з питань Криму

Зазначається, що документ допоможе вирішити питання захисту прав і свобод, незаконного політично мотивованого судового переслідування, захисту прав внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

До ключових пунктів Плану реалізації Стратегії належать такі:

  • Вдосконалення механізмів для мешканців ТОТ;
  • Спрощення процедури подання заяви на виплату особам, незаконно позбавленим свободи, та членам їх сімей;
  • Покращення механізмів щодо державної реєстрації актів цивільного стану громадян України на ТОТ;
  • Залучення абітурієнтів з ТОТ та ВПО до навчання в навчальних закладах, розміщених на підконтрольній уряду України території;
  • Навчання за програмами професійної перепідготовки та підвищення кваліфікації;
  • Створення нових робочих місць для внутрішньо переміщених осіб;
  • Розвиток освітніх та адаптаційних програм, навчання і стажування за кордоном для дітей та молоді з ТОТ;
  • Вдосконалення і спрощення порядку подання документів та проведення атестації для визнання кваліфікацій, здобутих на ТОТ;
  • Спрощення і удосконалення механізму отримання перших паспортів для громадян України з ТОТ;
  • Проведення місцевих виборів після деокупації Кримського півострова. 

Новини за темою: Путін відмовляється обговорювати із Зеленським Крим та Донбас

Нагадуємо про "Кримську платформу"

У березні 2014 року Кремль провів незаконний референдум про статус Криму, за результатами якого півострів відійшов Росії. Приєднання Криму до Росії не визнається ані Україною, ані переважною більшістю країн світу.

Цьогоріч 26 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення "Кримської платформи" – переговорного майданчика, де має розглядатися питання Криму. Україна ініціювала її створення для підвищення ефективності міжнародного реагування на тимчасову окупацію Криму, посилення тиску на Росію і повернення кримського питання у порядок денний. 

НВ

У березні Рада національної безпеки і оборони України схвалила проект Стратегії деокупації і реінтеграції тимчасово окупованого Криму. Документ визначив комплекс заходів дипломатичного, воєнного, економічного, інформаційного характеру, направлених на поновлення територіальної цілісності, державного суверенітету України у міжнародно визнаних кордонах.

А 23 серпня у Києві пройшов перший саміт Кримської платформи за участі 46-ти делегацій держав і міжнародних організацій. На саміті країни-учасниці прийняли декларацію, у якій визнали Росію країною-окупантом. 

Новини за темою: Україна робитиме все, щоб Крим став частиною Європи, - Зеленський

Що кажуть у Росії

У Росії ініціативу України щодо Криму сприймають як загрозу і посягання на територіальну цілісність, а також вважають незаконними. 

Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова

"Усі зусилля Києва щодо повернення Криму є нелегітимними і не можуть сприйматися інакше, ніж загроза агресії проти двох суб'єктів Російської Федерації. Ще раз нагадуємо, що будемо розглядати участь будь-яких країн і організацій у таких діях, включаючи ініціативу "Кримська платформа", як недружній по відношенню до Росії крок, як пряме посягання на її територіальну цілісність", - заявила ще навесні цього року спікерка МЗС Росії Марія Захарова. 

Сергій Аксьонов Фото з відкритих джерел

А підконтрольний Росії "глава Криму" Сергій Аксьонов назвав Стратегію деокупації Криму "відчайдушними спробами повернути Крим". Він певен, що жодні стратегії, плани та кроки не зможуть вплинути на статус Криму.  

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.