Новини » Світ Читать эту новость на русском

Ізраїль схвалив COVID-вакцинацію наймолодших дітей: Яку вакцину вводитимуть і що кажуть лікарі про дитячу імунізацію

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Старт кампанії вакцинації вже запланований на середину листопада

Ізраїль схвалив вакцинацію дітей віком від 5 до 11 років від коронавірусу. І якщо загальне рішення уже прийнято, то точний термін старту вакцинації для цієї вікової категорії ще не затверджено, але імунізація має розпочатися найближчим часом.

Про довгий шлях Ізраїлю до дитячої COVID-вакцинації та коментарі лікарів з цього приводу – у нашому матеріалі далі.

Що вирішили з приводу дитячої вакцинації в Ізраїлі

Ізраїльське Міністерство охорони здоров’я міркувало над дозволом робити щеплення проти COVID-19 молодшим дітям майже півроку. Варто зазначити, що Ізраїль уже вакцинує дітей віком від 12 до 17 років, а тепер, після успішних випробувань Pfizer, рекомендацій від ізраїльських учених та екстреного дозволу від профільного відомства США на щеплення дітей вакциною Pfizer/Biontech вирішив знизити віковий поріг. Повідомляється, що, за результатами клінічних випробувань з використанням Pfizer на дітях, ефективність вакцини у запобіганні симптомам коронавірусу становить 90,7%. 

Фото з відкритих джерел

Генеральний директор Міністерства охорони здоров’я Ізраїлю, професор Нахман Аш прийняв рекомендацію експертної групи із боротьби з коронавірусом про вакцинацію від COVID-19 дітей віком від 5 до 11 років.

Імунізація проходитиме вакциною Pfizer/BioNTech. Відомо, що дози вакцини, необхідної для цієї категорії дітей, привезуть в Ізраїль за кілька днів. Термін початку вакцинації дітей раннього віку також буде визначений протягом наступних кількох днів. 

Новини за темою: В Ізраїлі дозволили вакцинувати від COVID-19 дітей з 5 років, - Reuters

Як діти в Ізраїлі хворіють на COVID-19

З лютого 2020 року, коли розпочалася пандемія коронавірусу, в Ізраїлі захворіло 1,33 мільйона осіб, а від коронавірусних ускладнень померло понад 8 тисяч. Населення Ізраїлю – 9,3 мільйона людей, і 28% з них, тобто 2,6 мільйона, – діти віком до 14 років.

Відповідно до статистики від Ізраїльського МОЗ, на коронавірус захворіли понад півмільйона дітей, госпіталізували понад 2,5 тисячі віком до 14 років.

Історія COVID-вакцинації в Ізраїлі

На початку пандемії світ дивувався, як Ізраїлю вдалося не стати лідером антирекордів смертності і не стикнутися з повальним інфікуванням населення. А коли вакцина проти коронавірусу була затверджена, Ізраїль, завдяки угоді з компанією Pfizer, став так званою міжнародною моделлю швидкої вакцинації. Країні вдалося досягнути статистики, коли протягом кількох діб поспіль не фіксувалося жодного нового випадку захворювання.

Але після успішного періоду настали темні часи – кілька місяців тому темпи вакцинації в Ізраїлі стали знижуватися, і МОЗ країни вирішив боротися з дезінформацією про щеплення. "Антивакцинаторські" повідомлення в інтернеті блокувалися, а для стимуляції громадської активності у пунктах щеплень влада придумала бонус – дозвіл для вакцинованих відвідувати громадські місця.

Фото з відкритих джерел

Станом на початок листопада в Ізраїлі щонайменше однією дозою вакцини вакциновано 66,9% населення – 6 238 846 осіб, а повністю щеплених нараховується понад 5,8 мільйона осіб, тобто 63% всього населення країни. 

Новини за темою: Немає сенсу: Очільник ВООЗ засудив бустерну вакцинацію і щеплення дітей

Що відомо про щеплення дітей в Ізраїлі

В Ізраїлі вже понад півроку масово роблять щеплення дітям віком від 12 років. Першу дозу вакцини вже отримали понад 54% дітей у віці 12-15 років та 84% молоді у віці 16-19 років.

Дітей молодшого віку не вакцинували через недостатню кількість даних про вплив вакцини на організм дитини дошкільного віку. Щоправда, винятки з боку ізраїльського МОЗ були. У липні цього року Міністерство охорони здоров’я дозволило вакцинувати проти COVID-19 дітей віком від 5 до 11 років. Але лише тих, хто має серйозні хронічні захворювання. Щеплення дозволили робити лише тим, у кого "висока вірогідність серйозного захворювання і смерті після зараження коронавірусом". Це діти, котрі страждають на важке ожиріння, мають хронічні хвороби легень, порушення нервового розвитку, застійну серцеву недостатність, анемію та важкі аутоімунні захворювання. Цим дітям дозволили робити щеплення препаратом від PFIZER, але втричі меншою дозою, ніж дорослим. 

Фото з відкритих джерел

Зрештою, 1 листопада МОЗ Ізраїлю отримав дозвіл на застосування вакцини Pfizer/Biontech для дітей віком від 5 до 11 років, видане напередодні Управлінням із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США. Рекомендація звучить так – вводити дві дози вакцини Pfizer/Biontech по 10 мікрограмів з інтервалом у три тижні між щепленнями. 

Новини за темою: Пандемія COVID-19: В Австрії анонсували національний локдаун для невакцинованих

Що кажуть ізраїльські лікарі про дитячу COVID-вакцинацію

Лікарі ізраїльської медичної організації та дослідники Гарвардського університету та Бостонської дитячої лікарні проаналізували ефективність COVID-імунізації серед дітей. Експерти дослідили дані 200 тисяч вакцинованих дітей і з’ясували, що у них ймовірність інфікування коронавірусом дуже низька.

За словами фахівця з клінічної імунології і алергології ізраїльського професора Якова Беркуна, вакцинація дітей від 5 до 11 років необхідна, бо користі від щеплення більше, ніж ймовірних ризиків.

У нещеплених дітей ускладнення від коронавірусу можуть бути сильнішими, ніж у тих, кому зробили щеплення. Також у нещеплених не виключено появу так званого Long Covid – тривалих наслідків хвороби у вигляді головного болю, проблем з концентрацією – що може тривати майже півроку після одужання. 

Фото з відкритих джерел

Професор зазначає, що у дітей, які перехворіли на коронавірус, може виникнути синдром мультисистемного запалення – запалення серцевих клапанів. Його уже виявили у 150 дітей (статистика – 1 до 3500). А вакцинація має знизити ризики таких ускладнень після COVID-19.

Яків Беркун зазначає, що до побічних ефектів вакцинації проти коронавірусу, які можуть відчути діти, належать алергічні реакції протягом кількох годин або днів (це рідше) та імунологічна відповідь – коли організм реагує на щеплення запаленням. Окрім цього, не виключено, що у невеликої групи дітей одразу після щеплення може статися анафілактичний шок.

Також, за словами лікаря, вакцина Pfizer-Biontech може викликати ускладнення у вигляді міокардиту – запалення серцевого м’яза. Серед дітей віком від 12 до 16 років статистика цього –  1 випадок на 40 000. Це наштовхнуло науковців на припущення, що у маленьких дітей ризик міокардиту ще нижчий, ніж у дітей шкільного віку – протягом клінічних досліджень не виявили жодного випадку.

При цьому група депутатів ізраїльського парламенту наполягає на тому, що обговорення вакцинації дітей молодшого віку має бути відкритим для громадськості.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.