Івана Купала, День поцілунків та яскравий зорепад: Головні свята та астрономічні явища липня

Топ-новина
Топ-новина
У липні не буде великих офіційних свят фото з відкритих джерел

У другому місяці літа українці матимуть 22 робочі дні

На порозі – липень. Разом із ним Україна відзначатиме кілька великих релігійних свят: Різдво Іоанна Предтечі та День святих Петра і Павла. До того ж завершиться Петрів піст, а працівники кількох галузей відзначатимуть професійні свята.

Далі розповідаємо детальніше, які державні, міжнародні та релігійні свята відзначатимемо у липні.

Вихідні липня-2021

Другий місяць літа принесе українцям чимало свят та пам'ятних дат. Проте жодне з цих свят не є державним, а отже, не буде офіційних вихідних днів.

Тож українці працюватимуть стандартні 22 дні, а відпочиватимуть 9 днів: 5 субот і 4 неділі.

Державні та міжнародні свята липня

У другому місяці літа відзначатимемо здебільшого професійні свята, як-от: День податківця України (2 липня), День бухгалтера (16 липня), День системного адміністратора (30 липня).

Цікаво, що 6 липня матимемо миле і романтичне свято – Всесвітній день поцілунку. Класний привід поцілувати того, хто давно подобається і, звісно, того, з ким давно разом. А 11 липня відзначається Всесвітній день шоколаду – зовсім не гріх поласувати солодким смаколиком.

Окрім цього, у липні святкуватимемо такі дати:

 • 1 липня – День архітектури України;
 • 2 липня – Міжнародний день спортивного журналіста;
 • 4 липня – День Військово-морських сил України (День флоту України), День Національної поліції України, День судового експерта України, День працівників морського і річкового флоту;
 • 5 липня – День звільнення Слов’янська та Краматорська від проросійських терористів;
 • 7 липня – День працівника природно-заповідної справи;
 • 11 липня – День рибалки, Всесвітній день народонаселення;
 • 12 липня – Всесвітній день бортпровідника;
 • 15 липня – День українських миротворців;
 • 18 липня – День металурга, Міжнародний день Нельсона Мандели;
 • 20 липня – Міжнародний день шахів;
 • 22 липня – День визволення Сєвєродонецька від незаконних збройних формувань;
 • 25 липня – День зубного техніка, День працівників торгівлі;
 • 26 липня – День парашутиста;
 • 28 липня – Міжнародний день боротьби з гепатитами; День PR-спеціаліста
 • 29 липня – День Сил спеціальних операцій Збройних сил України;
 • 30 липня – Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми, Міжнародний день дружби, День системного адміністратора.

Новини за темою: Синоптики дали прогноз погоди на липень

Релігійні свята липня

Цього місяця православні християни східного обряду відзначатимуть великі релігійні свята. Перше з них – Різдво Іоанна Предтечі, присвячене народженню пророка Іоанна Хрестителя. Його відзначають 7 липня. У народі відоме як Івана Купала. Вважається, що після цього дня не можна купатися у невеликих водоймах – ріках, озерах та ставках.

Другим великим церковним святом є День апостолів Петра і Павла – щороку воно припадає на 12 липня. Святий Павло був одним із дванадцяти апостолів Христа, найвизначнішим християнським місіонером та одним із перших богословів християнства. Святий Петро був старшим учнем Ісуса Христа та першим єпископом Риму у 33-67 роки нашої ери. 

Апостоли Петро і Павло Фото з відкритих джерел

До 12 липня триватиме Петрів піст, встановлений ще у перші століття християнства на згадку про святих апостолів Петра і Павла. Вони дотримувалися посту, бо таким чином готували себе до проповіді Євангелія. 

У Петрів піст бажано їсти пісні страви Фото з відкритих джерел

Також у липні віряни східного обряду відзначатимуть День святої рівноапостольної княгині Ольги (24 липня), Собор Архангела Гавриїла (26 липня), День святого рівноапостольного великого князя Володимира та День хрещення Київської Русі – України (28 липня).

Новини за темою: Петрів піст: Як можна харчуватися і чого не можна робити до дня Петра і Павла

Астрономічні цікавинки липня

У липні не буде великих астрономічних явищ. Щоправда, 4 липня зможемо споглядати яскравий Меркурій. Планета буде у найбільшій західній елонгації та досягне цього моменту в 21.6 градусах від Сонця. Це найкращий період для спостереження Меркурія, тому що він перебуватиме у найвищій точці над горизонтом у ранковому східному небі. Знайти планету можна низько над горизонтом незадовго до сходу сонця.

10 липня – Молодик. Місяць не освітлюється сонячним світлом, тому його не видно у нічному небі. Фаза Молодика настане о 04:16. Через те, що на небі не світить Місяць, це буде найкращим періодом для пошуку слабких небесних формувань – галактик і зоряних скупчень.

У липні побачимо молодий місяць фото з відкритих джерел

За два тижні – 24 липня – спостерігатимемо повний Місяць. Супутник Землі виявиться на протилежному боці нашої планети і буде повністю освітлений променями Сонця. Фаза повного Місяця настане о 05:36. Цікаво, що прадавні індіанські племена називали повний місяць  оленячим, бо у цей час у самців оленів починали відростати нові роги. 

Новини за темою: У липні Ізраїль відкриє кордони для вакцинованих туристів

28 липня – Південні дельта-Аквариди. Це потік метеорів середньої сили, де на пік припадає до 20 метеорів на годину. Створюється залишковим матеріалом сучасних комет Марсдена і Крахта. Потік метеорів можна спостерігати щороку з 12 липня по 23 серпня. У цей період максимум настане у ніч з 28 липня на 29 липня. Щоправда, ми не зможемо розгледіти багато небесних об'єктів – цьому заважатиме майже повний Місяць. 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.