До 20 гривень: На скільки може подорожчати проїзд у громадському транспорті Києва

Топ-новина
Топ-новина
У Києві готують підвищення цін на проїзд Фото з відкритих джерел

Київська міська влада хоче підвищити вартість поїздок у громадському транспорті

Київська міська державна адміністрація розглядає пропозиції від перевізників щодо вартості разової поїздки. Це означає, що у столиці найближчим часом може зрости вартість проїзду у комунальному громадському транспорті. Поки невідомо, яку встановлять ціну разової поїздки у метро, автобусі, тролейбусі, трамваї чи міській електричці, проте собівартість називають у рамках 20 гривень.

Далі розповідаємо про причини подорожчання проїзду у столичному громадському транспорті, а також про ймовірні ціни у тролейбусах і автобусах.

Причини подорожчання проїзду у київському транспорті

Про майбутнє підвищення цін на проїзд в громадському транспорті столиці перевізники заговорили ще у травні. Тоді йшлося про 20-25 гривень за одну поїздку. І от минулого тижня столична влада заявила про необхідність підвищення вартості проїзду у громадському транспорті через значне подорожчання енергоносіїв.

Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник розповів, що в умовах підвищення тарифів на енергоносії не можна залишати чинною актуальну нині вартість проїзду. Він певен: це означатиме, що перевізники будуть загнані у боргові ями, а робота транспортних підприємств пізніше може бути паралізована.

Варто відзначити, що подорожчає проїзд виключно у комунальному транспорті, бо ціни у маршрутках вже були підвищені у квітні цього року.

Станом на кінець жовтня столична влада уже почала процедуру з підвищення тарифів на проїзд. Після отримання пропозиції від комунальних підприємств щодо економічного обґрунтування цін буде сформована обґрунтована вартість проїзду, і пропозицію подадуть на обговорення громадськості. При цьому існуючі зараз пільги на проїзд для киян будуть збережені.

За словами чиновника, після того як місто погодилося компенсувати різницю у тарифі на опалення для населення з місцевого бюджету, фінансувати "і так дотаційний громадський транспорт" стало неможливо. 

Новини за темою: Українці мають право на проїзд без ковід-сертифікату, а їх перевірки поліцією - незаконні, - юристи

Скільки коштуватиме проїзд

Наразі столична влада поки не оголосила вартість, яку винесуть на громадське обговорення, однак відомо розмір собівартості поїздки. Микола Поворозник зазначив, що собівартість проїзду в метро, електричному та автомобільному транспорті складає 20 гривень, у міській електричці – більше ніж 71 гривня. Однак київська влада не буде встановлювати такі високі тарифи. 

"Зараз маємо скласти все докупи: і спроможності бюджету, і можливості людей платити за перевезення, після громадського обговорення маємо перейти до визначення тарифу", - підкреслив Микола Поворозник.

Він зазначив також, що електроенергія, яку враховують при розрахунку вартості проїзду для метро, на початку року коштувала 1 гривню 90 копійок, а зараз – 3 гривні 60 копійок.

"Тому треба усі ці складові врахувати та вийти з пропозицією щодо підвищення цін. Однозначно, це не буде 20 гривень, але шукатимемо компроміси – між можливістю компенсувати цю різницю з бюджету та спроможністю пасажирів платити, щоб підприємства вивести з кризи", - резюмував столичний чиновник.

Проїзд у транспорті столиці скоро подорожчає Фото з відкритих джерел

При цьому аналітики заявляють, що ціни на проїзд у громадському транспорті можуть підняти на 4 гривні – до 12 гривень.

На переконання експерта із транспортного планування Дмитра Беспалова, у Києві потрібно розвивати проїзд у транспорті абонементами. Експерт наголосив, що виступає за дорогий проїзд, який перевищував би 20-30 гривень, і водночас за вигідні квартальні та річні абонементи.

За словами Беспалова, зараз річний абонемент на проїзд у Києві коштує дорожче, ніж у Празі, хоча транспортна система Праги краща, ніж у Києві. Експерт також переконаний, що українська столиця ризикує взагалі втратити громадський транспорт, бо інфраструктура залишається недофінансованою. 

Новини за темою: Правила перевезень з 21 жовтня. Хто має право на проїзд у транспорті та які документи потрібно при собі мати

Що буде далі з цінами у транспорті?

Експерти запевняють, що анонсоване зростання вартості проїзду у громадському транспорті не буде останнім. Протягом наступних шести місяців, головним чином через підвищення зарплати персоналу, проїзд у маршрутках може подорожчати на 50%. 

Йдеться про подорожчаня проїзду у комунальному транспорті Фото з відкритих джерел

На думку директора консалтингової компанії William Invest Expert Віктора Медведя, оцінка можливості збільшення на 50% вартості проїзду, що було задекларовано перевізниками, – з 8 до 12, з 10 до 15 гривень – має під собою конкретні ринкові підстави. Він певен: якщо це не буде разово, то протягом півроку можна буде вийти на такі цифри. За його словами, мінімальний обсяг підвищення вартості – 10%. Проте існують питання відкладеного збільшення ціни, накопичені моменти, які говорять, що вартість збільшується не пропорційно інфляції, а стрибкоподібно.

У яких містах проїзд уже подорожчав

Перегляд вартості проїзду у громадському транспорті у деяких обласних центрах України відбувся навесні. Тоді подорожчали поїздки у громадському транспорті Вінниці, Миколаєва, Львова.

У квітні почали дорожчати поїздки і у столичних маршрутках. Деякі перевізники Києва та Київської області встановили вартість проїзду на рівні 10 гривень. Пізніше зросли до 10 грн квитки на проїзд у комунальному транспорті Івано-Франківська та Сум.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.