Безліч доступних пільг і знижок: Де і як отримати "Картку киянина" та що для цього потрібно

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Отримати таку картку нескладно

У Києві скоро можуть відбутися транспортні нововведення, що торкнуться кожного жителя столиці та стосуються тарифів на проїзд у муніципальному транспорті. З нового року вартість разової поїздки у метро, трамваях, тролейбусах і автобусах може зрости до 20 гривень. Але будуть виключення, зокрема, для власників "Картки киянина" – для них ціна поїздки становитиме 12 гривень.

Тому зараз оформлення "Картки киянина" набуває актуальності: не виключено, що категорії киян, яким належить її мати, займуться оформленням цього документу.

Тож далі розповімо, хто може отримати "Картку киянина", які послуги вона допомагає отримати, як можна її оформити, а також розберемо найпопулярніші запитання стосовно картки.

Хто має право на "Картку киянина"

Київська міська рада 20 грудня 2018 року постановою №549/6600 "Про запровадження в місті Києві багатофункціональної електронної картки "Муніципальна картка "Картка киянина", вирішила, що картку видаватимуть таким категоріям столичних жителів:

 • Тим, хто має право на пільги, доплати, допомогу, компенсацію відповідно до законодавства України та актів Київської міської ради і Київської міської державної адміністрації (ветерани війни; ліквідатори та постраждалі внаслідок аварії на Чорнобильській ЧАЕС; діти війни; ветерани праці; пенсіонери, особи з інвалідністю; реабілітовані особи – пенсіонери; жертви нацистських переслідувань; ветерани військової служби та органів внутрішніх справ; багатодітні батьки; непрацююча працездатна особа, яка здійснює догляд за дитиною з інвалідністю та отримує державну соціальну допомогу чи соціальну пенсію; непрацююча працездатна особа, яка здійснює догляд за особою з інвалідністю І групи або престарілим, який досяг 80-річного віку та отримує компенсаційну виплату; учасники антитерористичної операції);
 • Внутрішньо переміщеним особам з окупованої території України або району проведення антитерористичної операції;
 • Ті, хто зареєстрований у Києві;
 • Ті, хто працює у Києві відповідно до законодавства України;
 • Ті, хто отримують повну загальну середню, професійно-технічну і вищу освіту в закладах освіти міста Києва всіх рівнів акредитації, а також є батьками/опікунами дітей, які отримують повну загальну середню освіту в закладах освіти міста Києва.

Новини за темою: Чи вийде Київ із червоної зони найближчим часом: Відповідь МОЗ

Які пільги і послуги доступні власникам "Картки киянина"

"Картка киянина" є іменною пластиковою карткою з фотографією власника, яка підтримує додатки, пов’язані з наданням і обліком соціальних послуг та інформаційних сервісів. Вона була створена для підвищення соціального захисту населення, впорядкування механізмів надання пільг та створення зручних сервісів для жителів столиці.

фото з відкритих джерел

До соціальних послуг для власників "Картки киянина" належать такі:

 • облік проїзду у громадському міському транспорті: безкоштовний проїзд (для пільговиків, які зареєстровані у Києві);
 • можливість придбання поїздок як при класичному транспортному квитку (що більша кількість придбаних поїздок, то нижча вартість кожної);
 • отримання знижок у магазинах і супермаркетах за умови пред'явлення картки;
 • можливість придбання "соціального хліба" у кіосках продажу соціальних сортів хліба ПАТ "Київхліб" зі знижкою від 20 до 70% залежно від категорії пільговика;
 • знижки від 3 до 7% у торговельних мережах "Білла-Україна", "Торговий дім "Вест лайн", "Фуршет", "Новус Україна";
 • отримання пільг в аптечних пунктах при безкоштовному отриманні чи купівлі медикаментів;
 • обслуговування в лікувально-профілактичних установах, отримання медичних послуг;
 • можливість верифікації за Bank ID для отримання адміністративних послуг через інтернет.

Також "Картка киянина" гарантує доступ до низки електронних сервісів Києва через "Особистий кабінет киянина", а саме:

 • запис дитини до дитячого садочка на сайті kyivcity.gov.ua. Надає перевагу в електронній черзі та забезпечує безкоштовне фінансування утримання дитини в садочку;
 • оплата комунальних платежів в "Ощад 24/7" та на сайті ГІОЦ і через Центр комунального сервісу;
 • можливість проголосувати за петиції і Громадський бюджет Києва;
 • знижки у муніципальних театрах та музеях. У таких закладах визначені дні безкоштовного відвідування для власників "Картки киянина". Знижка становить від 5 до 50% від вартості квитків;
 • можливість знижки на відвідування зоопарку до 50% від вартості квитка;
 • можливості в мережі комунальних аптек КП "Фармація".

Новини за темою: Проїзд у транспорті Києва може подорожчати до 20 гривень: Реальні причини росту цін та аргументи з боку КМДА

Як і де отримати "Картку киянина"

Оформити "Картку киянина" можна у будь-якому відділенні Ощадбанку у місті Києві. Для цього потрібно мати пакет документів:

 • копію паспорта;
 • копію ідентифікаційного номера;
 • копію посвідчення, що дає право на пільгу;
 • фотографію 3×4 або 4х6 (за бажанням заявника, фотокартка сканується з паспорта – тоді фото надавати не потрібно),
 • довідка про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції (за наявності),
 • для громадян, які працюють або навчаються  у м. Києві, – учнівський квиток, студентський квиток, довідка з місця роботи;
 • посвідчення, що дає право на пільги, доплати, компенсації (за наявності).

фото з відкритих джерел

Кияни, що мають пільги, отримують картку безкоштовно. У той же час киянам непільгових категорій, жителям інших міст, які офіційно працевлаштовані в Києві, картка оформлюється згідно з тарифами Ощадбанку. Для тих, чиє місце проживання зареєстроване у Києві, "Картку киянина" видають за 120 грн/рік або на умовах зарплатного проекту в "Ощадбанку".

Після отримання готової "Картки киянина" потрібно звернутися до районного управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації, щоб ідентифікувати пільгову категорію й активувати соціальний додаток картки. Для цього знадобляться копії таких документів:

 • паспорт (2 копії першої й другої сторінок та останнього місця реєстрації);
 • ідентифікаційний номер (2 копії);
 • пільгове посвідчення (ветеран війни, ветеран праці, діти війни, пенсійне посвідчення);
 • довідку про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, якщо не зареєстровані у Києві.

Новини за темою: Київ знову опинився у десятці мегаполісів світу з найбруднішим повітрям

Хто може отримати картку замість власника і як активувати пільги

Активувати соціальні функції "Картки киянина" пільговики можуть в управлінні праці та соціального захисту населення райадміністрацій Києва за місцем реєстрації та у Департаменті соціальної політики КМДА. Для цього "Ощадбанк" відправляє пакет документів до райуправління, де до "Картки киянина" прив’яжуть необхідні пільги.

фото з відкритих джерел

Мешканці Києва, котрі хочуть отримати "Картку киянина", але за певних причин не можуть самостійно оформити її, мають право отримати документ таким чином – уповноважений представник (опікун/піклувальник, довірена особа), який має права вчиняти юридичні дії в інтересах громадян, може оформити "Картку киянина".

Дія "Картки киянина" припиняється за таких умов: втрата картки власником; механічне пошкодження або закінчення терміну дії картки; зміна персональних даних власника; скасування пільги; смерть власника картки; бажання власника картки.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.