5 причин, чому Зеленський боїться Медведчука

Ігор Вальський
Ігор Вальський

Політолог

112ua.tv

Зовсім скоро ЄСПЛ оскаржить незаконні дії української Зе-влади щодо голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука. У тому, що юристи Медведчука там переможуть, не сумнівається ніхто. Навіть екс-прем'єр Яценюк, якого складно запідозрити в симпатіях до нинішньої опозиції, говорить про те, що Зеленський підміняє державні інститути рішеннями одного органу, що за своєю суттю – незаконно. Виходячи з цього, Яценюк прогнозує 100%-ву перемогу Медведчука в ЄСПЛ.

А отже, де-юре стане зрозуміло те, про що говорять десятки тисяч публікацій у світових ЗМІ: влада незаконно переслідує опозицію, закриває телеканали, знущається з власного народу.

Але чому ж Зеленський своєю мішенню обрав саме Медведчука? У чому причина практично тваринного страху президента перед головою політради "Опозиційної платформи - За життя"?

Перша причина - це нездатність Зеленського виконати свою передвиборчу обіцянку – завершити війну на Донбасі. Для тих, хто забув, - Зеленський присягався закінчити конфлікт на сході країни, а після цього піти у відставку. Через два роки ми маємо ще глибший та триваліший конфлікт, який загострюється дедалі сильніше. Почитайте тільки щоденні зведення ОБСЄ, я впевнений, після закриття опозиційних телеканалів жодне ЗМІ не показує нам ці реальні цифри.

З іншого боку, є лідер опозиції Медведчук, який за власною ініціативою, без виданого Офісом Зеленського портфеля, розробив мирний план із повернення Донбасу в Україну, а України – на Донбас. Ба більше, цей план затвердили в Донецьку, Луганську, Москві, Берліні та Парижі. Ви розумієте, що якби Медведчуку не зв'язували руки, то війна закінчилася ще кілька років тому. Ми розуміємо. І Зеленський розуміє, тому влаштував судилище над опозиціонером.

Звідси логічно випливає те, що навіть через два роки Зеленського не сприймають як політика, а тим паче, як президента України. З ним ніхто із закордонних політиків не проводить зустрічі серйозніше молитовних сніданків. Простий приклад - переговори в "нормандському форматі", на які з усіх представників сторін не покликали тільки Зеленського.

Або недавня зустріч Путіна і Байдена, перед якою Зеленський бився в конвульсіях зі словами: "Я, я, я президент, зі мною обговорюйте Україну". Зеленський таки виканючив дзвінок від Байдена, але його Адміністрація перебрехала зміст бесіди (розповіли, що нібито США вже готові пустити Україну до НАТО, що є брехнею), чим викликали офіційну реакцію Білого дому. Такими діями Зеленський вкотре закріпив реноме клоуна, з яким не те що зустрічатися - телефоном говорити небезпечно для репутації.

Зрештою, Зеленському вказали на його місце, коли Байден і Путін сказали, що для розв'язання конфлікту на Донбасі Зеленському необхідно чітко дотримуватися Мінських угод. Іншого шляху немає.

А хто в Україні постійно говорить про те, що необхідно виконувати Мінські угоди? Все правильно - Віктор Медведчук. Тому Зеленський і біситься, що навіть його "опікун" Байден визнав правоту Медведчука на очах у всього світу.

Причина номер два. Зеленський обіцяв матерям полонених українців боротися за кожного з них. Щойно початковий піар закінчився, гарант "прикрив лавочку". За останній рік він не звільнив жодної людини, а навпаки – заблокував звільнення чотирьох жінок із в'язниць ОРДЛО. Цих жінок ватажки "Л/ДНР" були готові передати Медведчуку в односторонньому порядку. Просто погугліть, що це за жінки і наскільки поганим сьогодні є їхній фізичний стан. І Зеленський вирішив погіршувати його надалі. Наталія Стаценко, Світлана Довгаль, Наталія Савченко та Катерина Котенко могли бути вдома ще в січні. Але саме через Зеленського вони все ще у в'язниці. Він не просто не може їх звільнити, він заблокував Медведчуку можливість їх повернути додому через власне нездорове его. Адже це завдяки Медведчуку 493 українці повернулися з ОРДЛО, а всього понад півтори тисячі українців повернулися додому, до своїх родин.

Зеленському про таке можна тільки мріяти. Тому й біситься.

Третя причина, але не менш болісна для українського суспільства, - тарифи на газ. Тут досить просто: президент обіцяв знизити суми у платіжці за "комуналку" для українців, а в підсумку збільшив у кілька разів. Щомісяця ми з вами в цьому переконуємося.

Натомість Медведчук домовився з Росією про 25%-ву знижку на ціну на газ. Тобто ми не тільки б не платили ці величезні накрутки, а й отримували б газ дешевше. Але Зеленському все одно, він же не платить зі своєї кишені за бабусь-сусідок і самотніх матерів, у яких загальний дохід на місяць – це сума оплати за "комуналку" (іноді його не вистачає).

Причина під номером чотири - це провал боротьби з пандемією коронавірусу. Зеленський та його команда повністю провалили "кейс вакцинації" в Україні та не можуть це приховати навіть швидкою заміною міністрів. З іншого  боку, є Медведчук, який домовився і привіз до України робочу технологію виробництва однієї з найкращих у світі вакцин.

Почати вакцинацію Зеленський зміг тільки в червні, та й то кількість вакцинованих поки що вимірюється тисячами і залежить від постачання вакцин з-за кордону.

Водночас, якби влада дослухалася до Медведчука, вже у квітні - травні в Україні було б розпочато масову вакцинацію виробленою в Україні вакциною, за якою в черзі стоїть півсвіту. Тому тисячі життів, які ми втратили за ці півроку, на совісті Зеленського.

Друге питання - щодо препарату. "Зелений" президент і тут обдурив українців. Індійську вакцину Covishield не визнають в ЄС, і він це чудово розуміє. Саме тому всі депутати воліють вводити вакцину Pfizer, а українцям згодовують казна-що.

Медведчук же сам вакцинувався "Супутником V". Ба більше - не тільки він, а й вся його сім'я, зокрема діти. Це говорить про те, що він як лідер на власному прикладі показав безпечність вакцини, яку запропонував народу. Зеленському ж чхати на людей, мабуть, для нього неважливо, скільки українців помре від коронавірусу.

Ну й остання причина - "завідомо неправдиві свідчення". Всі пам'ятають, як на клоунських батлах із Порошенком Зеленський божився, що не піде на другий термін. Зваживши всі "проти", відкинувши" за", юрист-недоук відчув смак влади, готує лижі на ще одну п'ятирічку. А маючи за плечима повний нуль політичного досвіду і кар'єру клоуна – для нього ця місія не здійсненна. Він не Порошенко, який зміг хоч мінімально, але заручитися підтримкою Заходу, щоб разом з усіма надрами здати їм країну. І не зміг, зокрема, тому, що Медведчук цьому перешкоджає, він не дає здати землю, щоб назавжди запрягти Україну в ярмо Заходу.

Проваливши усі напрями, Зеленський дав команду у будь-який спосіб усунути з політики того, хто домігся успіху у вирішенні всіх питань, за які брався, – Віктора Медведчука.

Саме тому, порушуючи Конституцію та закони України, всупереч здоровому глузду і формальній логіці, закрито три телеканали, а четвертий – не допущено в ефір, лідер опозиції перебуває під домашнім арештом, а Зеленський вішає локшину громадянам із каналів підгодованих ним олігархів і сподівається на похвалу від західних кураторів. Тільки ось ті, хто на нашій землі говорив: "Гут Вальдемар, зер гут" - тікали потім із ганьбою.

І з Вальдемаром.

Ігор Вальський

Оригінал - на сайті 112ua.tv.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.